Tarım da Solucan Gübresi

Organik Solucan Gübresi tüm tarla ve sera bitkilerinde toprağın verimini arttırmak için kullanılabilir. Hayvansal gübreye oranla içerisinde humik madde oranı çok daha fazladır. O yüzden tarımsal faliyetlerde yetiştirilen tüm ürünler için etkili olarak kallanılabilecek bir özelliktedir.

Tarımda tüm dünyada hızla organik ürünlerin tercih edilmesi ile organik solucan gübresinin de kullanıldığı toprakta uzun süreli bir etki oluşturması bakımından tarımcıların tercihi arasında ilk sırada yer almaktadır. Solucan gübresi ayrıca daha hızlı hasat imkanı sunar. 15-20 gün erken hasat sağlayan solucan gübresi tarımda çok büyük bir karlılık elde etmenizi sağlar.

Solucan gübresinde diğer gübrelerde olduğu gibi kullanım kısıtı yada zamanı yoktur. Solucan gübresini tohum ekiminden hasata kadar geçen süre içerisinde özellikle yetiştirme sürecinin hangi evresinde kullanılırsa kullanılsın istenilen verim ve kalite özelliğini sunacağından tarımsal faaliyetlerde zamandan tasarruf etmektedir. Solucan gübresi çözülebilen mineral ve nemi diğer gübrelere oranla daha yüksek kapesitede saklar. Bu sayede sulamada %40 daha tasarruf sağlanır

% 100 Organik Solucan Gübresi ile Toprağınızın doğal verimliliği artacak ve uzun süreli daha kaliteli ve daha verimli ürünler elde edeceksiniz.